Dişeti kanaması, dişeti iltihabının en önemli göstergesidir. Mutlaka bir diş hekimine başvurulmalıdır.
– İmplant işlemi sanılanın aksine kolay bir işlemdir. İmplant uygulaması o bölgeye uygulanan lokal anestezi ile ağrısız şekilde yapılmaktadır. Ancak normalden fazla gerginliğiniz var ise sedasyon ile gerginliğiniz azaltılabilir.
– Operasyon sonrasında cerrahi müdahalenin yapıldığı alanda şişkinlik olması normaldir. Şişkinliğin artmasını önlemek için o bölgeye buz ile baskı yapılması gerekir.
Tek bir implantın diş etlerine yerleştirme süresi yaklaşık 15-20 dakikadır. Hasta bu süre içerisinde kesinlikle ağrı sızı hissetmez. O bölge lokal anestesi ile tamamen uyuşuk haldedir. Operasyon sonrasında hastamız 1- 2 gün kullanacağı ağrı kesiciyle bu süreci rahatlıkla atlatır ve sağlıklı bir implanta sahip olmuş olur. İmplantın dişeti ile tam olarak kaynaşması 2-3 ay sürebilmektedir. Bu süreden sonra implantın üst yapısı olan kron yerleştirilebilir.
İmplantların satın alma gücü düşünüldüğünde, ilk bakışta pahalı gibi görünen implant tedavisi, özellikle bu tedaviyi yaptıran kişilerin uzun süreli etkinliği ve kullanım kolaylığı düşünüldüğünde çok pahalı olmadığı sonucuna varılmaktadır.
Zirkonyum kaplamalar kahve, çay, şarap ve nikotin tüketimlerine karşı lekelenme konusunda oldukça dirençlidir. Ancak kaplama tedavisini tercih eden kişiler daha öncesinde kendi ana dişlerine verdikleri önem ölçüsünde diş sağlığını aksatmamalıdır.
Her 3-6 ayda bir gerekli kontroller düzenli olarak yapıldığında kaplamaları 10-15 yıl ömürleri vardır. Tabi bu süre dişlerinize verdiğiniz önem doğrultusunda kısalıp uzayabilir. Dişler canlı dokulardır ve zaman içerisinde aşınmalar sebebiyle küçük ölçüde şekil değişikliği görülebilir. Bu formu kaplamaların bir kaç gün içerisinde tekrardan yenilenebilir.
Işık geçirgenlik özelliği ile doğal dişlerin görüntüsünü tam olarak yakalayabilmektedir.Metal tabanlı porselen kaplamaların uç kısımları zamanla aşınır ve siyah bir görüntü ortaya çıkar ancak zirkonyum kaplamalarda metal karışımı olmadığı için böyle bir durum söz konusu değildir.
Lazer diş beyazlatma işlemi dişlerde kalıcı bir ağrıya sebep olmaz. İşlem sırasında ve sonraki bir kaç gün geçici bir hassasiyet ve sızlama olabilir.
İşlem sonrasında diş renginde 3-4 ton açılma elde edebiliyoruz. Diş beyazlatma sonrası alınan sonuş, 6 ay ve 1 yıl arasında kalıcılığını, beyazlığını korumaktadır. Düzenli bakım ve diş fırçalamaya dikkat edilmesi bu sürenin uzamasına yardım edecektir. Aynı zamanda düzensiz bakım sonucu kalıcılık süresi azalmaktadır.
Diş beyazlatma işlemi dişlere herhangi bir zarar vermez. Diş etleriniz işlem başlamadan önce dişeti koruyucuları kullanarak zarar görmeleri engellenir.
Diş eksikliği durumunda boşluk olan bölgedeki dişler birbirine bağlı olmadığı hareket etmeye müsaittirler. Bu durum zaman geçtikçe boşluğun büyümesine veya diş yapılarınızın bozulmasına sebep olabilir. Bunu önlemek için eksik dişin implant ya da köprü kron sistemi ile doldurulması gerekir.
İlk gün kliniğimize sizi misafir ettikten ve tedavi planımızı detaylı yaptıktan sonra tedavinize başlıyoruz. Tedavinizin içeriğine göre serbest zaman ve sosyal faaliyetler için size zaman veriyoruz. Tedavi planımız dahilinde diş tedavinizi tamamlıyor, gerekli kontrolleri yapıyor, hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.
Türkiye'ye birçok farklı ülkeden demiryolu, karayolu, deniz ve hava yolu ile geniş bir seyahat imkanı bulunmaktadır. Ayrıca uçak, otobüs, tren ve feribot hizmetlerinden herhangi birini seçerek online olarak bilet rezervasyonu yapabilirsiniz.
Tedaviniz süresince konforlu bir şekilde konaklayabileceğiniz otelinizi ücretsiz olarak size sunuyoruz.
Kliniğimizde yaptığımız tüm operasyonları garanti altına alıyoruz. Bunun için hekimlerimizin size vereceği önerilere uymanız yeterli olacaktır.
Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren size sunacağımız danışmanlık hizmetlerinin hiçbirinden ücret talep etmiyoruz. Doktorlarımız sizin sağlığınız için en uygun tedaviyi planlıyor, ekip arkadaşlarımız burada yaşayacağınız deneyim en iyi şekilde sonuçlanması için gerekli tüm hazırlıkları yapıyor. Tedaviniz sonrasında da ihtiyacınız olduğu her zaman bizimle iletişim kurabileceksiniz.
Cerrahi sonrası anestezinin etkisi geçtikten sonra yemek yenilebilir. Bu süre yaklaşık 2-3 saattir.
Kanal tedavisi çok büyük bir oranda 1 yahut 2 seansta biter. Sadece dişte akut enfeksiyon varsa (apse ), ateş , halsizlik gibi sistemik belirtiler görülüyorsa kök kanallarının içerisine daha uzun süreler kalacak dezenfektan ilaçların konması gerekebilir. Böyle durumlarda da 3-4 seans sürebilir.
2005 yılında yapılan bir çalışmada, şarjlı diş fırçalarının hem kısa hem uzun vadede, bakteri plağı temizlemede ve dişeti problemlerini azaltmada manuel diş fırçalarına göre daha etkili olduğu gösterilmiştir. Bu çalışmalar ışığında, şarjlı diş fırçalarının rutinde kullanımı yaygınlaşmıştır. Dolayısıyla, dişeti çekilmesi olan, yetersiz el manipülasyonu olan ve diş minesinde harabiyeti olan bireylere şarjlı diş fırçası önerilebilir. Diş fırçalarken çok bastırıldığı takdirde basınç sensörü sayesinde diş fırçası çalışmayacaktır. Dolayısıyla var olan bir mine harabiyeti ya da dişeti çekilmesinin daha fazla ilerlemesi önlenmiş olur.
Dişin ağız içinde görünen kısmı tamamen harap olmuş olsa bile, kökü sağlam olan bir dişi kurtardığımız zamanları bilen hasta portföyü, imkansız durumlarda haklı olarak dişimi çekmeyin diyebiliyor. Fakat kök yüzeyinde rezorbsiyonlar var ve kemik desteği iyice azalmış bir kökten de medet ummamak gerekir. Böyle bir dişi kurtarmaya çalışmak, hastanın bu dişinin kısa vadede kontrolsüz bir şekilde kırılmasına veya iltihap gelişmesine sebep olabilir. Bu durum, diş hekimine başarısızlık olarak dönmesinin yanı sıra hastanın da para kaybetmesi ve ağız içi iltihap riski demektir. Dolayısıyla diş hekiminiz, dişinizin çekilmesinin daha doğru bir tedavi olacağını düşünüyorsa, ona güvenmek daha doğru olacaktır.